• MÓJ OGRÓD W BARWACH WIOSNY

Daniel Skrajnowski

Filip Musiał

Lena Stolp

Kryteria oceny: estetyka pracy, pomysłowość, dokładność, technika pracy.

• KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

• "Książka naszym przyjacielem" - promowanie czytelnictwa w przedszkolu.

Dzisiaj na zajęciach gościlismy panią Aldonkę Gackowską, która uświadamiała dzieciom jak ważną rolę w rozwoju każdego człowieka pełni czytanie książek. Następnie pani Aldonka czytając dzieciom ciekawą bajkę przeniosła je na kilka chwil w zaczarowany świat bohaterów.
            Na koniec dzieci zilustrowaly na kartkach papieru postacie oraz krajobrazy z wcześniej wysłuchanej opowieści.

Wszystkim przedszkolaczkom bardzo podobały się zajęcia czytelnicze.

Dziekujemy serdecznie Pani Aldonce i zapraszamy!!!
             Grupa 0A i 0B 🙂

• WIOSNA - ROZDANIE NAGRÓD

•  W dniu dzisiejszym (22.03) uczniowie otrzymali słodkie upominki za udział w zabawie na najciekawsze zdjęcia oznak wiosny oraz zastąpienie plecaków w najbardziej kreatywny sposób.

• LOOK - KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

• Został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – językowy pt. LOOK, który był skierowany do uczniów klas I-III. Zadaniem uczestników było zobrazowanie znaczenia jednego słowa z j. angielskiego z wykorzystaniem ciekawej techniki plastycznej. Przy ocenie pracy pod uwagę brane były: wybór techniki plastycznej, materiały, z których praca została wykonana, czytelność, staranność i samodzielność w wykonaniu.

Oto wyniki konkursu:

Jagoda Godzińska kl. 3

Filip Musiał kl. 3

Daria Huzar kl. 3

Julia Urban kl. 1

Mikołaj Mitręga kl. 1

Natalia Piotrowska kl. 2

Katarzyna Musiał kl. 1

Alicja Bojda kl. 3

Natalia Muszyńska kl. 2

Filip Kuta kl. 3

Karolina Kozaczenko kl. 2

Wiktoria Niedzielska kl. 3

Adrian Czop kl. 2

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do podejmowania nowych wyzwań związanych z językiem angielskim.

• KONKURS

• W związku z zakończeniem 3letniego projektu Klub Kratywnych Przedszkolaków, w którym braliśmy udział, realizowanym przez przedszkole w Przysiersku, chętne dzieci z naszych zerówek mogły wziąć udział w konkursie na najładniejszą piosenkę. Gratulujemy Oliwce Urban, Martynce Daszkowskiej i Liliance Pulkowskiej za piękny występ i odwagę.

• WIOSENNY SPACER KLASY PIERWSZEJ

• Dzisiaj klasa I wyruszyła na poszukiwania oznak wiosny. Radek pierwszy wypatrzył kępkę świeżej zielenii. Potem było już coraz lepiej. Zadowoleni z wyniku wróciliśmy do szkoły, chociaż… na tym spacerze zobaczyliśmy także duże ilości śmieci: butelki , papiery. To smutne, że nie dbamy o czystość swoich miejscowości. Musimy to zmienić…

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• 21 marca uczniowie pozostawili plecaki w domach. Torbę szkolną zastąpili w bardzo kreatywny sposób. Zapraszamy do galerii :)

• WITAMY WIOSNĘ

• Nasi uczniowie wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Klasy przesłały swoje zdjęcia budzącej się do życia przyrody. Zapraszamy do galerii zdjęć.

klasa 0A oraz 0B

klasa 2

klasa 3

klasa 4

klasa 6

klasa 7

klasa 8 a

• KUJAWSKO-POMORSKA E-SZKOŁA DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

• Szacuje się, że z objętej wojną Ukrainy do Polski uciekło kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży. Aby umożliwić im kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu, uruchomiono prowadzone w języku ukraińskim e-zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.

W planie e-Szkoły znajdą się zajęcia języka polskiego i angielskiego, matematyki, informatyki oraz plastyki, a także edukacja regionalna, kultura polska i ukraińska, dla najmłodszych - nauczanie wczesnoszkolne. Uczniowie będą mogli skorzystać także ze wsparcia psychologicznego. Lekcje prowadzone są m.in. przez nauczycieli z Ukrainy, którzy dotarli do Polski w ostatnich tygodniach. Początkowo prowadzonych będzie 10 zajęć tygodniowo – po 2 godziny od poniedziałku do piątku. Plan zajęć dostępny będzie na stronie edupolis.pl.

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

edupolis.pl/

Wszystkie lekcje będą rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

• REKOLEKCJE

• W dniach 7-9 marzec 2022 trwają rekolekcje wielkopostne, które odbywają się w kościele  w Polskich Łąkach. Rekolekcje prowadzą siostra Jolanta oraz siostra Magdalena z Zgromadzenia Sióstr Szarytek w Chełmnie. Tematem przewodnim rekolekcji jest myśl: Bóg jest miłoscią i jak my na tę miłość możemy odpowiedzieć.