• SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

• W czwartek 23 lutego dzieci z przedszkola odwiedziła Pani Grażyna Fronczek, która jest pielęgniarką. Z wielkim zaangażowaniem opowiadała przedszkolakom o swoim zawodzie. Pani Pielęgniarka pokazała dzieciom narzędzia niezbędne w swojej pracy. Wszyscy mogli posłuchać bicia serca oraz zbadać ciśnienie. Na koniec Pani Grażyna wręczyła przedszkolakom niespodzianki. Dzieci podziękowały, wręczając dyplom oraz kwiatka.

• KLASA TRZECIA POZNAJE TECHNOLOGIĘ 3D

• Podczas zajęć dodatkowych uczniowie klasy trzeciej mieli możliwość posługiwania się długopisami 3D. Poznanie nowych technologii wzbudziło w dzieciach ogromne zainteresowanie i ekscytację. Uczniowie z zachwytem tworzyli swoje prace wykazując się przy tym ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Zdaniem dzieci, te lekcje trwały zdecydowanie za krótko.......

• AKCJA CHARYTATYWNA POMAGAMY NA SŁODKO

• Podczas wizyty klasy II Szkoły Podstawowej w Różannie na warsztatach w Pracowni Czekolady Baumgart nawiązaliśmy rozmowę do akcji jaką zorganizowaliśmy w szkole, zbierania pieniędzy na operację serca Julki Tomzy w Bostonie. Pani Iza to bardzo wrażliwy i dobry człowiek. Przekazała nam słodkie upominki na licytacje dla Julki.  Zostały one przekazane w sobotę przez Lenkę Cerajewską i jej mamę Julce i jej mamie. Zostaną one wystawione na licytację. Zachęcamy do licytowania na Facebooku.

• W PRACOWNI CZEKOLADY

• 16.02.2023r klasa II odwiedziła Pracownię Czekolady Baumgart w Pruszczu. Czekała już na nas pani Iza i jej współpracowniczki. Najpierw musieliśmy dokładnie umyć ręce, ubrano nas w czarne fartuszki. Tak przygotowani mogliśmy stanąć przy stołach:). Pani Iza opowiedziała nam o ziarnie kakaowca, rodzajach czekolady i procesie jej powstawania. Na stoły  wjechały rożne dodatki: ciasteczka, pianki, kuleczki, suszone owoce itp. Każdy z nas wybrał swoje ulubione, i mało tego, mogliśmy te dodatki smakować do woli. Zaczęła się intensywna dekoracja płynnej czekolady w foremkach. Trochę spieszyliśmy się żeby czekolada za bardzo nie zastygła. Kiedy skończyliśmy to nasze czekolady powędrowały do lodówki. One się chłodziły a my w ty czasie wymyślaliśmy nazwy dla naszych projektów: Tęczowa, Policyjna, Cukierkowa, Słodka, Marzenie, Farming19, Mikołaj.Potem dostaliśmy kredki i pisaki i kolorowaliśmy opakowanie dla naszej czekolady. W tym czasie mogliśmy jeść do woli czekoladę o różnych smakach. Kiedy nasze czekolady wróciły z lodówek, zapakowaliśmy je w folię i pudełeczka. Na koniec warsztatów napisaliśmy test z wiedzy o czekoladzie. Wszyscy zdaliśmy:). Pani Iza wręczyła nam dyplomy Małego Chocolatiera.  To były bardzo słodkie, fantastycznie przygotowane zajęcia. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, np.: że jedna kropla wody może zepsuć cały proces produkcji czekolady. Radek opisał swój pobyt  słowami: byłem w raju.  Szefowa tego miejsca Iza Baumgart i jej współpracowniczki to przemiłe osoby, bardzo przyjaźnie nastawione do dzieci i z ogromną wiedzą o czekoladzie. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Warto było tu przyjechać. Zachęcamy też innych do odwiedzenia tego miejsca. Nie pożałujecie!

• BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW

• Na naszym balu dzieci oraz Panie  wcielili się w różne bajkowe postacie.  Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a  ulubione przeboje muzyczne zachęcały do tańca . Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy. Bal karnawałowy dostarczył dzieciom oraz Paniom  niezapomnianych wrażeń .

• Dzisiaj (14.02) obchodziliśmy WALENTYNKI.
            Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z dniem Świętego Walentego.
            To był dzień pełen miłych niespodzianek.