• WIZYTA W SCHRONISKU

• Dnia 13 kwietnia dzieci zawiozły karmę do schroniska dla psów w Pruszczu. Zbiórkę karmy zorganizował Samorząd Uczniowski.

• DZIEŃ ZIEMI

• 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Ziemi. Uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, ruszyli na spacer do lasu w celu podziwiania piękna naszej planety i żeby czule poprzytulać się do drzew. Były również quizy, zagadki i zadania multimedialne.

• POZNAJ POLSKĘ

• Udział w rządowym projekcie pn. „Poznaj Polskę”

Nasza Szkoła  przystąpiła do wiosennej edycji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Celem tego Programu jest wsparcie organów prowadzących szkoły w uatrakcyjnianiu procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznawania  Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii i osiągnięć polskiej nauki.

W ramach udziału w programie, dla chętnych uczniów z klas: V-VIII zorganizowana zostanie w czerwcu dwudniowa wycieczka do Warszawy. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zwiedzić szczególnie atrakcyjne miejsca w stolicy: historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Zamek Królewski, Rezydencję Królów Rzeczypospolitej, Łazienki Królewskie oraz Centrum Nauki Kopernik.

Całkowity koszt wycieczki oszacowano na kwotę 19892 zł, z czego 10 000 zł to wsparcie finansowe pozyskane z MEiN.

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

• Dzisiaj nasi najmłodsi wychowankowie obchodzili Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie.
            Dzieci oraz Panie "zaświecili się na niebiesko" ubierając się na ten kolor. Następnie wszyscy obejrzeli film pt.: "Jaś i niebieskie motyle", który przedstawił codzienność chłopca dotkniętego Autyzmem.  Dzieci uważnie oglądały film, po czym odpowiadały chętnie na pytania z nim związane.
            Nie zabrakło zabaw sensorycznych, w których brały udział wszystkie przedszkolaki.  Na zakończenie Dzieci wykonały prace plastyczną " żarówki ". Panie podziękowały dzieciom za aktywny udział w zajęciach i wręczyły  dzieciom niebieskie  serca na znak przyjaźni i solidarności dla wszystkich. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat AUTYZMU.

• KONKURS WIELKANOCNY

• Zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zorganizowanego

przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

• ZAJĄCZEK W KLASIE 3

• Uczniowie klasy 3 szukają upominków od Zajączka ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• WIELKANOC🐰

• Przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz odwiedziny zajączka u przedszkolaków 😀