• SPRAWDZIAN KOMPETENCJI

•  18 i 19 maja uczniowie klasy trzeciej pisali sprawdzian kompetencji obejmujący zagadnienia z edukacji polonistycznej oraz matematycznej. Uczniowie byli bardzo przejęci swoim pierwszym egzaminem. Rangę tego wydarzenia podkreślili odpowiednim ubiorem. Po powitaniu uczniów przez panią dyrektor Teresę Drewka, która życzyła im powodzenia przystąpiono do zmagań z zadaniami.

• LAURA WŚRÓD LAUREATÓW

• Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu!

W piątek 19 maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bory Tucholskie w oczach dziecka”. Na XXXI edycję konkursu wpłynęło 490 prac z 27 placówek, w tym kilka prac z naszej Szkoły. Z ogromną radością informujemy, że do grona laureatów dołączyła Laura Gregorek, która została wyróżniona nagrodą dyrektora GOK.

Laurze oraz p. Beacie Cerajewskiej – nauczycielce plastyki, serdecznie gratulujemy!

• WIZYTA W BIBLIOTECE

• Dzisiaj (09.05.2023) nasi najmłodsi wychowankowie wybrali się na zajęcia biblioteczne. Panie Ania oraz Iwonka przygotowały dla dzieci ciekawe zadania i zabawy. Dzieci były bardzo zadowolone z udziału w zajęciach. Na zakończenie otrzymały od Pań z Biblioteki upominki.

Bardzo dziękujemy Paniom za przekazaną nam wiedzę i mile spędzony czas.

Przedszkolacy wraz z Paniami

• WIZYTA W SCHRONISKU

• Dnia 13 kwietnia dzieci zawiozły karmę do schroniska dla psów w Pruszczu. Zbiórkę karmy zorganizował Samorząd Uczniowski.

• DZIEŃ ZIEMI

• 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Ziemi. Uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, ruszyli na spacer do lasu w celu podziwiania piękna naszej planety i żeby czule poprzytulać się do drzew. Były również quizy, zagadki i zadania multimedialne.

• POZNAJ POLSKĘ

• Udział w rządowym projekcie pn. „Poznaj Polskę”

Nasza Szkoła  przystąpiła do wiosennej edycji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Celem tego Programu jest wsparcie organów prowadzących szkoły w uatrakcyjnianiu procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznawania  Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii i osiągnięć polskiej nauki.

W ramach udziału w programie, dla chętnych uczniów z klas: V-VIII zorganizowana zostanie w czerwcu dwudniowa wycieczka do Warszawy. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zwiedzić szczególnie atrakcyjne miejsca w stolicy: historyczny zespół miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Zamek Królewski, Rezydencję Królów Rzeczypospolitej, Łazienki Królewskie oraz Centrum Nauki Kopernik.

Całkowity koszt wycieczki oszacowano na kwotę 19892 zł, z czego 10 000 zł to wsparcie finansowe pozyskane z MEiN.

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM AUTYZMU

• Dzisiaj nasi najmłodsi wychowankowie obchodzili Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie.
            Dzieci oraz Panie "zaświecili się na niebiesko" ubierając się na ten kolor. Następnie wszyscy obejrzeli film pt.: "Jaś i niebieskie motyle", który przedstawił codzienność chłopca dotkniętego Autyzmem.  Dzieci uważnie oglądały film, po czym odpowiadały chętnie na pytania z nim związane.
            Nie zabrakło zabaw sensorycznych, w których brały udział wszystkie przedszkolaki.  Na zakończenie Dzieci wykonały prace plastyczną " żarówki ". Panie podziękowały dzieciom za aktywny udział w zajęciach i wręczyły  dzieciom niebieskie  serca na znak przyjaźni i solidarności dla wszystkich. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat AUTYZMU.

• KONKURS WIELKANOCNY

• Zwycięzcy konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną zorganizowanego

przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

• ZAJĄCZEK W KLASIE 3

• Uczniowie klasy 3 szukają upominków od Zajączka ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

• WIELKANOC🐰

• Przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz odwiedziny zajączka u przedszkolaków 😀